Witamy serdecznie na naszej stronie
ul. Kilińskiego 9, 62-300 Września   61 436-28-49, 795 101 029   przedszkolemisuszatekwrzesnia.pl
logo

Nasze przedszkole

Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek” - Donata Hedrych powstało 1 września 2009r., na bazie lokalowej Przedszkola nr 4 „Miś Uszatek”.
Działamy w oparciu o wpis do ewidencji placówek oświatowych niepublicznych prowadzonych przez Burmistrza Miasta i Gminy Września, pod nr WOS-WSPIG/2/2008
Organem prowadzącym przedszkole jest : Donata Hedrych. 

Przedszkole Niepubliczne Miś Uszatek, swoją działalność prowadzi we Wrześni w różnych lokalizacjach:
  • ul. Kilińskiego 9,
  • ul. Koszarowej 17 L 
  • ul. Koszarowej17 G.
Przedszkole posiada własny ogród przedszkolny przy ul. Kilińskiego i Koszarowej, w którym dzieci spędzają bezpiecznie czas. Sale zajęć są dobrze wyposażone i przystosowane do potrzeb dzieci.
Przedszkole jest przyjazne dla dzieci, uwzględniając ich indywidualne potrzeby oraz wspiera rozwój aktywności twórczej dzieci. Wypracowana w placówce koncepcja pracy SOK ... S-SAMODZIELNOŚĆ, O-OPTYMIZM, K-KREATYWNOŚĆ stała się podstawą do budowania nowego własnego systemu edukacji przedszkolnej o charakterze środowiskowym, poszerzonym dodatkowo o elementy edukacji kulturalno – regionalnej. Bardzo bliskie są nam założenia edukacji leśnej, przyrodniczej i naturalnej. 
Jesteśmy placówką otwartą na wartości kulturowe środowiska, regionu, ojczyzny oraz Europy. Realizowane przez nas treści staja się podstawą budowania tożsamości kulturowej dziecka, wyrabiania poczucia więzi ze swoją mała ojczyzną w toku poznawania jej kultury i zwyczajów. Jesteśmy otwarci na wszelką różnorodność a każdą inność przyjmujemy z szacunkiem, zaangażowaniem i pełną akceptacją.
Pracujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego „W kręgu zabawy”, którego autorka jest Jadwiga Pytlarczyk oraz program "Optymistyczne Przedszkole"  Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot . Działania przedszkola oparte są na czterech filarach edukacji:
  1. Uczyć się, aby wiedzieć (wiedza)
  2. Uczyć się, aby działać (umiejętności)
  3. Uczyć się, aby być (system wartości i postaw)
  4. Uczyć się, aby żyć wspólnie z innymi (współdziałanie i współistnienie z innymi)
27 czerwca 2011 nasze przedszkole otrzymało CERTYFIKAT OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE i wychowujemy optymistów.
Nasze przedszkole jest obiektem systematycznie ozonowanym oraz derzynfekowanym parą. Wykorzystujemy profesjonalny sprzęt, aby zapewnić jak najlepsze warunki dla naszych przedszkolaków.

Zobacz również naszą stronę na fb - TUTAJ

Galeria zdjęć

MAPA DOJAZDU

Zobacz jak do nas trafić

SZYBKI KONTAKT

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

captcha
logo
PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE
MIŚ USZATEK - Donata Hedrych

ul. Kilińskiego 9
62-300 Września

przedszkolemisuszatekwrzesnia.pl
tel. 61 436-28-49, 795 101 029
© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE MIŚ USZATEK

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl