Sejm i Senat zdecydował o sześciolatkach
Rządowy projekt zmian w ustawie o systemie oświaty głosowany był w trybie pilnym. Tym samym debata nad nim nie została połączona z innymi projektami zmian w prawie oświatowym, m.in. z obywatelskim projektem ustawy złożonym jeszcze w 2011 r., a zawierającym przepisy likwidujące reformę obniżenia wieku obowiązku szkolnego.
W głosowaniu 27 stycznia 2012 r. za przyjęciem nowelizacji opowiedziało się 288 posłów, 1 był przeciw, a 143 wstrzymało się od głosu. Nowelizacja ustawy zmienia harmonogram wdrażania rozpoczętej w 2009 r. reformy – początkowo już we wrześniu 2012 r. wszystkie sześciolatki miały pójść do pierwszej klasy. Po zmianach, zakończenie reformy przewiduje się na wrzesień 2014 r.
Do tego czasu, aby szkoły mogły lepiej przygotować się na przyjęcie sześcioletnich dzieci, o posłaniu do podstawówki decydować będą rodzice.
Jednocześnie zachowano w okresie przejściowym obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dla pięciolatków oraz zdecydowano, że
dyrektor nie będzie mógł odmówić przyjęcia sześciolatka do szkoły, jeśli o jego posłaniu zdecydują rodzice.Przyjęta przez Sejm ustawa trafi teraz pod głosowanie w Senacie.
Zachęcam do odwiedzenia strony
Sześciolatek w szkole, znajdą tam Państwo wiele ciekawych informacji, na temat sześciolatka, być może, że pomogą one Państwu w podjęciu tej trudnej decyzji. Proponowana strona jest reklamowana i polecana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dziś, tj. 01.02.2012r., Senat przyjął bez poprawek zmianę w UoSO. Projekt trafi teraz do Prezydenta -
zobaczDodano: środa 1 lutego 2012